Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
JÓZIO, CZŁOWIEK DRUGIEJ KATEGORII
Łukasz Dzieszkowski

W 1997 roku mieszkanie zostało całkowicie zniszczone przez powódź. Woda zabrała również drogie urządzenia rehabilitacyjne. - Kiedy woda wdarła się do naszego mieszkania, Józio musiał nocować w piwnicy mojego przyjaciela. Serce mnie bolało, kiedy patrzyłem, jak śpi na zimnym betonie. Ale nie było innego wyjścia. Dla niepełnosprawnego dziecka zabrakło miejsca w hotelach i bursach - wspomina pan Zbigniew.

więcej...

WILCZE SZLAKI - część II
Olaf Ważyński

Tropiciel pokazuje nam stado ptaków, krążące daleko nad wodą. To mewy śmieszki, które gniazdują i żerują nad stawem. Jest ich tam ponad tysiąc. Conajmniej setka zawsze jest w powietrzu. Odstraszają drapieżniki, które mogłyby mieć chrapkę na zawartość gniazd. Kiedy taka mewa-strażnik się zmęczy, siada, a w powietrze natychmiast wzbija się jakaś inna. Hałas nie cichnie od świtu do nocy.

więcej...

OBOPÓLNE PRZEPROSINY
Vice Sprawca

Jadąc pociągiem w wagonie pierwszej klasy żona złapała... wszy. Małe pskudztwa dowiozła niestety do domu. Muszę przyznać, że reakcja kolei bardzo mnie zaskoczyła. Szykowałem się bowiem do wielotygodniowego boju, przebijania głową muru zbiurokratyzowanego molocha. Coś się jednak w ostatnich latach nawet w tej państowej firmie musiało zmienić, bo żona dostała list z przeprosinami!

więcej...

SPIDERMAN NAD WISŁĄ
Marta Brell

Ptaky nie wzięły się znikąd. Grupę założył Piotr Łukaszewski, gitarzysta znany chociażby z takich formacji jak IRA, Skawalker, czy zespołu towarzyszacego ostatnio Patrycji Markowskiej. Nie chciał tworzyć kolejnej supergrupy z gwiazdami, bo jak twierdzi z nimi się źle pracuje. Dlatego Łukaszewski postawił na młodych, debiutujących muzyków.

więcej...

PERFEKCYJNA UKŁADANKA
Kinga Malec
W życiu nie sądziłam, że będę się śmiała oglądając film, w którym facet o inteligencji herbatnika leje po mordach paru gości i suszy zęby w szczerym uśmiechu idioty. W zalewie amerykańskiego badziewia spod znaku "Głupi i głupszy" francuska komedia "Przyjaciel gangstera" błyszczy może nie jak diament, ale na pewno jaśniej niż tandetne świecidełka.
więcej...

AUKCJE Z PARAGRAFEM
Marcin Dobosz
Autorem strony Paragraf 415 jest niejaki Dariusz Kowalczuk. Spróbowałem dowiedzieć się czegoś na jego temat - i co się okazało? Otóż pan Kowalczuk z Białej Podlaskiej ma na swoim koncie wygrany proces przeciwko firmie, która bez zgody wysłała na jego skrzynkę jakąś ofertę - mówiąc wprost, wygrał pierwszy w Polsce proces ze spamerem!
więcej...

 
Słoń, a sprawa polska:

Nurkowanie staje się coraz popularniejsze wśród Polaków. Powstaje coraz więcej komercyjnych firm zajmujących się organizowaniem szkoleń dla nurków. Zdarzają się wśród nich takie, które nie przestrzegają standardów bezpieczeństwa - oceniają instruktorzy nurkowania. Piętnaście lat temu w Polsce nurkowało około 3 tysięcy osób, obecnie jest ich ponad 20 tysięcy.
Według instruktorów, w Polsce sezon dla nurków rozpoczyna się w maju i trwa nawet do połowy października. Największa przejrzystość wody, a tym samym najlepsze podwodne widoki, są na przełomie kwietnia i maja oraz września i października. Wybierając bazę, w której chcemy nurkować trzeba więc zwrócić uwagę na to, czy jej oferta nie jest zbyt tania, czy organizator sprawdza zaświadczenia lekarskie i certyfikaty potwierdzające wcześniej zdobyte umiejętności, czy sprzęt jest w dobrym stanie.
Na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, organizacje, które chcą szkolić nurków, muszą uzyskać zgodę MENiS. Obecnie taką zgodę mają m.in. KDP, Liga Obrony Kraju, Stowarzyszenie Instruktorów PADI w Polsce, Polski Związek Płetwonurkowania, SSI Poland.

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Pierwszą PacMan Cafe otworzyła firma Namco, producent wielu klasycznych gier komputerowych. Można w niej zamówić pizzę, hamburgery, sałatki i desery, czyli dania, które w grze PacMan pożerał jej główny bohater. Restaurację otwarto w 25. rocznicę powstania gry.
Na ścianie lokalu w Orlando w USA umieszczono ekran o rozmiarach 3x3 metry, na którym można za darmo zagrać w PacMana. Jest też muzeum sympatycznego stworka oraz pomieszczenie z grami wideo.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 20 WRZEŚNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone