Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 NA POCZĄTKU BYŁ CHAOS...

Marta Brell
... a potem powstał zespół Shallow Script. Tak reklamują się członkowie zespołu. Mocno przesadzają, rewolucji na skalę stworzenia świata nie wywołali, ale warto się im przyjrzeć. A raczej przysłuchać.
Zespół powstał na gruzach rozwiązanej kapeli hardrockowej "Pressing Train" w 1996 roku. Pierwsza wspólna kompozycja - nastrojowa ballada "Just a love for you" doczekała się publikacji na antenie stacji radiowej Rh Kontakt (obecnie: Radiostacja). Jakiś czas potem skład zespołu rozbudował się do siedmiu osób. Nie próżnowali - nagrali materiał demo. Koncertowali tu i ówdzie, a kompozycja pt."Dźwięk" została zamieszczona na płycie CD dołączonej do jednego z wydań "Estrady i Studio". Po serii koncertów w 1999 roku zespół został rozwiązany. Wokalista Rafał Wondołkowski, perkusista Rafał Pogorzelski i basista Marek Włodarczyk zasilili szeregi grupy Detrimentum poruszającej się w klimatach muzyki thrash metalowej.

Nie minęło wiele czasu i Shallow Script reaktywowano. Pojawił się nowy gitarzysta. Po fascynacjach metalem nie został ślad, ale może to i dobrze. W 2000 roku grupa wygrała Ogólnopolski Festiwal Muzyki w Opatowie. Cały czas trwały roszady personalne - panowie jakoś nie mogli się z sobą dogadać. Ale udało się za to namówić do współpracy Anję Orthodox z Closterkellera. Razem nagrali kawałek "Ciemna strona marzeń" . Shallow Script szybciutko poszedł za ciosem i nakręcił teledysk, którym nie pogardziła stacja muzyczna VIVA Polska.
Ostatnią wiadomością o grupie, jaka do mnie dotarła, była ta o planowanej współpracy z Robertem Gawlińskim. Podobno mieli coś razem nagrać. Czy im się udało, na razie nie wiem.

 

Góra
 
Okładkawww.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone